HR Internship

AUSTRAL TRADE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Esti la inceput de drum si iti doresti o cariera in HR?
Te simti pregatit sa faci primii pasi in noua ta calatorie?
Daca raspunsul tau este da, te asteptam in echipa noastra de HR!

Ce vei face?
• Vei invata ce inseamna recrutarea, programele speciale de reward & recognition, comunicarea interna dar si alte procese din cadrul unui department de HR
• Te vei implica in toate actiunile organizate intern (programari interviuri, logistica trainingurilor, organizarea concursurilor si a evenimentelor interne)
• Te vei dezvolta intr-o echipa motivata si pasionata de HR, dornica sa iti impartaseasca din “secretele” HR ului 

CERINTE

Profilul candidatului pe care il cautam:
• Esti la cursurile unei facultati de profil uman, in anii terminali
• Iti place sa lucrezi cu oamenii, prietenii ti-au spus ca stii sa asculti si ca esti implicat in orice activitate
• Te-ai implicat intr-o asociatie studenteasca sau ai participat la diverse proiecte studentesti
• Esti prieten foarte apropiat cu ppt., excel si word, limba engleza ti-e familiara, gramatica limbii romane era materia ta preferata si stii sa redactezi foarte bine un CV
• Esti dinamic/a, pozitiv/a si organizat /a
• Iti doresti o cariera in HR si simti ca nu te vei plictisi niciodata lucrand cu oamenii

BENEFICII OFERITE

Ce iti oferim:
• 3 luni de practica part-time intensiva, adaptata programului tau de la facultate
• Sansa de a face parte dintr-o echipa dinamica si pasionata si de a pune in practica notiunile de HR, cu suportul unui mediu real de business

Te-am convins?
Te asteptam in echipa Austral!

AUSTRAL TRADE este un lider pe piaţa importului, producţiei şi distribuţiei de articole de birotică şi papetărie, astfel incat, de peste 19 ani, „Stii pe ce te bazezi!”.
Politica noastră de parteneriat cu furnizori de renume pe plan internaţional, majoritatea producători, este cel mai bun mod de a oferi clientilor nostri cele mai bune şi mai noi produse, n exclusivitate.
Specificul activitatii noastre este de vanzare business to business (direct catre birourile companiilor), oferind solutii pentru birou clientilor nostri si oferindu-le consultanta pentru eficientizarea activitatii lor. Astfel, ne dorim ca in echipa noastra de vanzari sa avem consultanti activi, care sa ofere clientilor nostri solutiile potrivite si, in acest fel, sa dezvoltam parteneriate de succes.
Pentru mai multe informatii despre noi, te invitam sa vizitezi site-ul nostru: www.austral.ro