HR Generalist - Perioada Determinata

TIBBETT LOGISTICS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este incadrat in departamentul Resurse Umane si persoana care il va ocupa va avea urmatoarele atributii:
- Supervizeaza si raspunde de buna administrare a documentelor de personal si a bazei de date/salarizare;
- Asigura necesarul de forta de munca prin folosirea surselor de recrutare si selectie: direct sau indirect;
- Intocmire contracte de munca, acte aditionale si decizii de incetare a contractelor de munca conform legislatiei si procedurilor interne;
- Asigura un sistem de comunicare eficient a punctelor stategice catre echipa operativa, in scopul intelegerii acestora si satisfacerii nevoilor clientului;
- Raspunde de procesul de incadrare a noilor angajati: proces Induction & Orientation;
- Colaboreaza cu echipa operationala in vederea dezvoltarii programelor de training aferente noilor angajati, colaboreaza cu H&S Manager in vederea instruirii acestora pe tema Securitatii in Munca si PSI ;
- Responsabil cu privire la respectarea legislatiei de Medicina Muncii si de pastrare a relatiei cu furnizorul de servicii de Medicina Muncii;
- Realizeaza rapoarte specifice catre Administratorul companiei si responsabili regionali – lunar, in termenele solicitate;
- Aplica constant procedurile cu privire la recrutarea si selectia de personal, la incadrarea personalului, la politicile de recompensare, motivare, evaluare personal, promovare si instruire a resurselor umane
- Are rol activ in formarea si dezvoltarea profesionala a personalului din societate, de crearea unor relatii corespunzatoare de munca, de respectare a disciplinei si mentinerea unui spirit de echipa;
- Promoveaza si asigura un sistem corespunzator de munca din punct de vedere al protectiei muncii si sanatatii personalului, conform cerintelor si standardelor impuse de companie.

CERINTE

Ce ne dorim de la persoana care va face parte din echipa noastra, prin ocuparea acestei pozitii?

- Studii superioare ;
- Experienta pe o pozitie similara min 3 ani;
- Cunostinte temeinice ale legislatiei specifice cu privire la salarizare, contracte de munca si relatii de munca;
- Cunostinte temeinice operare PC;
- Cunostinte limba engleza (avantaj).

BENEFICII OFERITE

Oportunitate dezvoltarii unei cariere profesionale in domeniul logisticii, intr-o companie multinationala dinamica si cu standarde profesionale ridicate.

Tibbett Logistica este unul dintre cei mai importanti furnizori de servicii logistice din România - care oferă servicii complete de logistica pentru industria textila, DIY, alimentara şi alte bunuri de larg consum.