HR Development Manager- Urgently required!

BARNETT McCALL RECRUITMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

In numele clientului nostru, una dintre cele mai importante companii farmaceutice din Romania, recrutam pentru pozitia de Manager Dezvoltare Organizationala si Comunicare Interna.
- Contribuie la elaborarea strategiei de comunicare interna si dezvoltare profesionala a RU
- Elaboreaza planul de actiune pentru implementarea strategiei de comunicare interna si dezvoltare profesionala a RU
- Conduce crearea si implementarea de politici si programe de comunicare interna si de dezvoltare profesionala a RU si asigura aplicarea lor in organizatie
- Urmareste situatia performantei si a comportamentului angajatilor companiei pentru a asigura alinierea cu obiectivele si valorile companiei.
- Conduce dezvoltarea de echipe motivate si eficiente si eficiente in conformitate cu obiectivele de afaceri
- Contribuie la cresterea nivelului de competenta manageriala asigurand consilierea si pregatirea echipelor manageriale
- Dezvolta in cadrul departamentului o cultura bazata pe colaborarea crosfunctionala si interdepartamentala
- Conduce, dezvolta, controleaza si evalueaza subordonatii si creeaza un mediu propice dezvoltarii pentru cei care demonstreaza potential managerial.

CERINTE

- Experienta min 4 ani in HR (training, dezvoltare organizationala, comunicare interna) si min 1 an in management de HR in companii cu mai mult de 500 angajati;
- Expertiza in:creearea de ¿employee brand¿; dezvoltarea planului de instruire al companiei;implementarea de planuri de career planning si career development; implementarea de management al performantei;
- Personalitate proactiva, orientata spre rezultate, cu o abordare structurata in conditii de multitasking, cu abilitati excelente de leadership;
- Abilitati excelente de comunicare si relationare, capacitatea de a lucra in echipe interdepartamentale;
- Viziune de business si orientare strategica.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Deschidere catre implementarea de proiecte HR dezvoltate personal, cu gestionarea bugetului departamentului;
- O echipa dedicata si profesionista.

We believe that what we do, we do well. We are proud of the services we offer, the team we have created and the results we achieve. Every person and project is unique, by offering a flexible and communicative approach we continuously exceed expectations, fulfil our professional goals and deliver.