HR Consultant

AllJobs4All

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Participă la elaborarea strategiei de resurse umane și la stabilirea politicilor și programelor specifice.
• Oferă consultanță de specialitate.
• Participă la elaborarea și implementarea planului de creștere organizațională (recrutare și selecție, managementul echipelor, proiectarea organigramei).
• Participă la elaborarea și implementarea sistemului de motivare a personalului.
• Analizează nevoile de formare și propune modalități de training adecvate.
• Propune modalități de evaluare a personalului.
• Elaborează instrumente de lucru specifice.
• Se implică activ în proiectele desfășurate în cadrul departamentului, oferă suport si sugestii de permanentă îmbunătățire a proceselor specifice.

CERINTE

• Absolvent de studii superioare (Psihologia constituie un avantaj major).
• Experiență de minim 3 ani în domeniul resurselor umane (este luata in considerare si experienta dovedita in cadrul unui ONG).
• Experiența de tip complementar în domeniu constituie un avantaj major (implicarea în activități de recrutare, motivare, training, evaluare, consultanță).
• Cunoașterea a cel puțin unei limbi străine la nivel avansat.
• Persoană cu abilități empatice și de inter-relaționare foarte bune.
• Spirit analitic, capacitatea de a sesiza detalii și de a interpreta comportamentul uman în manieră contextuală, non-proiectiv si non-introiectiv.
• Abilitatea de a gestiona mai multe proiecte în paralel.
• Orientare către rezultat, capacitatea de a rezolva situații problematice într-o manieră eficientă, adaptată.
• Spirit inovator și perseverent.
• Responsabilitate și autonomie în muncă.

BENEFICII OFERITE

• Cultură organizațională orientată către profesionalism și dinamism.
• Echipă tânără și motivată.
• Posibilitatea implementării unor soluții și strategii personale.
• Interacțiunea cu proiecte înscrise într-un spectru larg de specificitate.
• Accesul la activități variate și la sarcini complexe ce favorizează evoluția profesională.

AllJobs4All este un proiect AllConsulting Group ce a luat nastere pentru a veni in intampinarea necesitatilor de resurse umane ale clientilor nostri. Scopul proiectului este de a aduce o perspectiva inovatoare in abordarea proceselor de Recrutare si Selectie, Evaluare, Motivare, Diagnoza Organizationala si Consiliere in Cariera, de a sustine si incuraja companiile in utilizarea optima a elementelor de Management al Resurselor Umane.

Proiectam, planificam si construim cariere de succes, pentru oameni de succes, in organizatii de succes, prin simplul fapt ca avem rabdarea, inteligenta si tenacitatea de a descoperi potentiale si a le orienta adecvat! (mai multe detalii pe www.alljobs4all.ro)