Hostess

dnata Catering SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Program 8 ore/zi;
Sa intimpine clientii si sa-i conduca la mese;
Sa fie disponibila sa ofere informatii concrete si sa insoteasca clientii;
Sa isi respecte indatoririle postului si ierarhiile profesionale.

CERINTE

Candidatul ideal:

Angajam Hostess, domnisoara, prezenta agreabila, aspect fizic placut, ingrijit si atitudine corespunzatoare pentru restaurant Aeroport Otopeni.

Calitati necesare:

Se cere experienta in relatia cu clientii si cunoasterea limbii engleze;
Abilitatea de a se prezenta ca o imagine profesionala, imbinind acest aspect cu calitatile personale;
Comunicativa, atenta la detalii, joviala si adaptabila;
Sa denote eleganta, stil, clasa si rafinament;
Spiritul de echipa si dorinta de afirmare;
Studii medii sau superioare;
Abilitati de comunicare si interrelationare;
Persoana dinamica, empatica si comunicativa.

DNATA CATERING SRL este o societate care operează, pe platforma aeroportului internaţional Henri Coandă, facilităţi de catering pentru aeronave şi de alimentatie publica (restaurante, baruri, cafenele, self service) conforme cu toate specificaţiile standardelor de operare internaţionale.