Henkel Adhesives Technology cauta Ingineri Vanzari - Divizia Loctite

Henkel Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Promovarea si vanzarea produselor Henkel-gama Loctite si Teroson
-Mentinerea unei relatii profesionale excelente cu clientii directi si distribuitorii companiei
-Identificarea de noi oportunitati comerciale
-Acordarea de suport tehnic clientilor si asigurarea de demonstratii practice clientilor industriali, distribuitorilor si altor utilizatori ai produselor
-Atingerea obiectivelor de vanzari pe clientii alocati
-Colectarea de date si informatii referitoare la concurenta

CERINTE

-Studii superioare finalizate-tehnice
-Experienta in domeniul ingineriei (productie/mentenanta sau service-uri auto) sau experienta in vanzari industriale
-Cunostinte bune de limba engleza
-Permis auto categoria B
-Buna cunoastere a pachetului MS Office
-Disponibilitate pentru deplasari
-Bune abilitati de negociere
-Spirit de echipa

BENEFICII OFERITE

-Sansa de a lucra intr-o companie multinationala alaturi de o echipa de profesionisti
-Pachet financiar motivant
-Masina de serviciu

Compania Henkel se bazeaza pe angajatii sai, care construiesc in fiecare zi prin talent si spirit inovativ, imaginea marcilor si tehnologiilor Henkel. De aceea, compania ii asigura pe clientii si consumatorii din 125 de tari ca pot avea incredere in marciile si tehnologiile Henkel. Va puteti imagina facand parte din aceasta echipa? Aplica acum!