Helpdesk

Grafton Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Administrare operationala a posturilor de lucru si a serverelor (Nivel 1)
- Mentenanta de nivel 1 a ansamblurilor de mijloace tehnice: posturi de lucru informatice si telefonice, conectica, retea, servere locale
- Gestionarea incidentelor tehnice pana la rezolutie (Identificare, diagnosticare, rezolvare)
- Inventariere (posturi de lucru, conectica, urmarirea si gestiunea stocurilor)
- Instalarea si configurarea echipamentelor si aplicatiilor de lucru (in cadrul proiectelor existente sau a noilor proiecte)
- Gestionarea drepturilor de acces si a conturilor utilizator
- Mentenanta preventiva
- Suport IT utilizatori

CERINTE

Grafton Recruitment cauta pentru clientul sau, Webhelp Roumanie, o persoana pentru pozitia de Helpdesk.
Principalele cerinte pentru acest post sunt:

- Experienta de minim 1 an pe un post similar
- Absolvent sau student la o facultate de preferat cu profil tehnic
- Cunostinte de operare intr-un mediu Microsoft Windows XP, Microsoft Office
- Cunostinte de limba engleza si notiuni de limba franceza
- Respectarea procedurilor
- Abilitati de comunicare
- Autonom, organizat
- Caracter proactiv
- Spirit de initiativa

Perimetrul de interventii:
- Infrastructura tehnica a centrului (200 pozitii)
- Posturi de lucru (informatica, telefonie, cablaj)
- Windows 2003 server, telefonie, componente retea (switch, router, firewall), cablaj retea

Fondata in 1982, Grafton Recruitment a devenit o firma de renume mondial in domeniul furnizarii de solutii de top in Resurse Umane, inregistrand o crestere impresionanta in ultimii 5 ani de activitate. Reteaua formata din 76 de sucursale operationale acopera in prezent 19 tari, dintre care amintim: Marea Britanie, Irlanda, Chile, China, Cehia, Slovacia, Hong Kong, Ungaria, Polonia, Lituania, Romania, Rusia, Singapore, Portugalia, Franta, Austria, Belgia, Turcia si Emiratele Arabe Unite.

Oferim in prezent recrutare si selectie de personal permanent sau temporar in aproape toate domeniile de activitate. Pe parcursul dezvoltarii noastre, am construit o impresionanta echipa de specialisti si consultanti cu solide cunostinte si experienta in Finante, Contabilitate si Banci, IT & Telecomunicatii, Inginerie, Administratie, Resurse Umane & Legal, Pharma, Vanzari si Marketing sau plasare de personal temporar. Suntem afiliati mai multor organizatii internationale cu vasta expertiza in domeniu. Grafton Recruitment a primit de doua ori distinctia “Queen´s Award for Enterprise”, decernat¿ companiilor de top din Marea Britanie