Head of Internal Audit

Rodipet SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizează împreuna cu echipa Raportul de Audit
- Realizează si intocmeste chestionarele specifice activitatii de audit, conform legii
- Prin rapoartele pe care le intocmeste oferă soluţii privind corectarea eventualelor erori descoperite
- Prezintă către management atât varianta de Raport de Audit in limba romana cat si in limba engleza
- Participa activ la auditul extern care se realizează anual de către o companie din BIG 4
- Se asigura ca activitatea de audit intern se desfasoara in conformitate cu Standardele de Audit si cu Codul Etic aşa cum sunt ele definite de organismele acreditate
- Stabileşte politicile si procedurile care sa furnizeze cadrul activitatii de audit intern
- Elaborează si înregistrează un plan pentru fiecare misiune, incluzând aria de aplicabilitate, obiectivele, calendarul si alocarea resurselor pentru acesta

CERINTE

- absolvent de studii superioare economice (de preferinţa finanţe, contabilitate sau cibernetica)
- calitatea de Expert Contabil sau de Auditor Financiar reprezintă un avantaj
- cunostinte solide privind legislaţia in vigoare
- disponibilitate pentru deplasări dese in teritoriu
- cunostinte avansate de limba engleza (atât la nivel conversaţional cat si din domeniul economic)
- permis de conducere categoria B
- experienţa in activitatea de audit

BENEFICII OFERITE

- salariu competitiv in raport cu experienta si efortul depus in cadrul companiei
- beneficiaza de masina de serviciu pentru deplasari in teritoriu
- beneficiaza de telefon mobil
- beneficiaza de laptop

Suntem cea mai mare companie de distributie de presa si produse complementare din
România, singurul transportator si distribuitor care aprovizioneaza zilnic Bucurestiul
si toate judelele tarii. Scopul nostru este sa promovam si sa fim reprezentati de oameni
care gasesc solutii excelente si unice.