HEAD OF CONTROLLING

CONSULTEAM ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza activitatea de buget si forecast comercial
- Coordoneaza si participa la activitatea de inchidere de luna
- Pregateste analize si rapoarte solicitate de catre management, elaborand analize si simulari pe baza cifrelor din controlling
- Are rolul de consultant pentru toate departamentele in procesul de analiza si solutionare a deviatiilor de buget / forecast
- Coordoneaza activitatile de controlling comercial, prin intermediul echipei de controlorilor financiari

CERINTE

- Studii superioare, de preferat in domeniul economic
- Minim doi ani experienta intr-o pozitie similara
- Cunostinte de sistem IFRS si / sau ERP reprezinta un avantaj
- Corectitudine si atentie la detalii; spirit analitic
- Excelente cunostinte de limba engleza
- Excelente abilitati de operare calculator (in principal Excel)
- Excelente ablilitati de comunicare
- Orientare catre piata si clinetul intern
- Capacitate de lucru in conditiile unor termene limita foarte stranse

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru este unul dintre retailerii de top din Romania, parte a celui de-al treilea grup din retail la nivel mondial. In prezent, compania cauta un specialist cu doi ani experienta pe un post de mananagement in controlling pentru a stabili o colaborare pe permen lung pentru postul de HEAD OF CONTROLLING.

DESCRIEREA FIRMEI

Consultanta Recrutare si Selectie