HARDWARE & SECURITY MANAGER

HR Consultanta

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Crearea si mentinerea relatiilor comerciale cu furnizorii de echipamente hardware.
- Asigurarea disponibilitatii, continuitatii serviciului si securitatea echipamentelor hardware si aplicatiilor software.
- Realizarea de proiecte de implementare a standardelor de calitate, disponibilitate, si securitate in infrastructra hardware si software. .
- Crearea de analize si rapoarte privind status-ul proiectelor in derulare si/sau finalizate.
- Raportarea orelor lucrate pe task-uri si proiecte.

CERINTE

- Studii universitare finalizate
- Experienta in administrarea infrastructurilor IT – hardware si software – minim 2 ani, certificare ITIL reprezinta un avantaj.
- Fire sociabila, deschisa, comunicativa
- Aten¿ie acodat¿ detaliilor.
- Capacitate de sinteza.
- Capacitate de lucru in situatii de criza.
- Certificare ITIL reprezinta un avantaj.
- Capacitate de negociere.
- Abilitati de leadership/management.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant;
Bonusuri in functie de realizari;
Excelente oportunitati de dezvoltare (training initial si traininguri periodice);
Oportunitatea de a se alatura unui mediu de lucru performant

Dupa o perioada de expansiune puternica pe mai multe segmente de piata in 2005, Grupul RTC s-a concentrat, in 2006, pe consolidare si crestere organica.
Incepand de anul acesta, RTC Holding functioneaza intr-o noua structura organizatorica: 10 divizii puternice, cu o forta mai mare de actiune si cu o dinamica deosebita. Fiecare din cele 11 divizii are un management propriu si o strategie clara de dezvoltare; diviziile sunt conduse de un Presedinte si mai multi vicepresedinti, ce au ca suport un staff specializat pe mai multe domenii de expertiza.