H2B Visa Program - Hotel Placements Winter 2007

Work&Adventure

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajator: Ski Resort -Colorado

Perioada: Noiembrie 2007 - Aprilie 2008

CERINTE

- resedinta stabila in Romania;
- cunostinte de limba engleza cel putin la un nivel conversational;
- experienta anterioara pe pozitia pentru care aplicati nu este neaparat necesara, dar constituie un avantaj;
- angajat cu carte sau contract de munca in momentul aplicarii la viza (constituie un avantaj in obtinerea vizei).
Candidatii selectati vor sustine doua interviuri: primul cu personalul WORK ADVENTURE si al doilea cu angajatorul american.

BENEFICII OFERITE

Housekeepers - salary / wage: $8.00 / hour.
Cooks: - salary / wage: $10 - $15/hour.

Waiters: salary / wage: $3.85 / hour plus tips.
Bussers: salary / wage:$8.00/hour plus tips.
Bellman: salary / wage: $8.00/hour plus tips.
Banquet Staff: salary / wage: $13.00/hour.
Front Desk: salary / wage: $13.00 / hour.

WORK & ADVENTURE a luat fiinta in Decembrie 2006 prin fuziunea a doua agentii de schimb cultural:
* sc COLABORARE srl - Cluj Napoca, cu peste 7 ani de experienta in promovarea programelor Work & Travel USA, Camp USA si Work Experience UK, prima companie privata din Romania membra a prestigioaselor organizatii mondiale non profit FIYTO (Federation of International Youth Travel Organisations) si GWEA (Global Work Experience Association).
* sc WORK ABROAD srl - Brasov, de 3 ani specializata in recrutare pentru industria hoteliera din SUA in baza programelor J1 Training Visa si H2B Visa Program.