Graphic Designer

Steilmann

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Propunerea si realizarea unor concepte care asigurea unitatea colectiei, a mesajului transmis si promovarea marcii
- Realizarea grafica a machetelor si schitelor conform conceptului respectand criterii de calitate a prelucrarii, dimensiune, rezolutie, nivel cromatic, claritate
- Operarea retusurilor grafice in conformitate cu cerintele de creatie.
- Urmarirea productiilor tipografice
- Urmareste respectarea conceptului de imagine unitara Steilmann de aranjarea a salii de vanzare si vitrinelor (manechin, produs, etc) prin care se exprima lunar mesajul fiecarei colectii.
- Propunerea si obtinerea validarilor pentru noi concepte
- Analiza, prelucrare, retusare imagini/desene/machete

CERINTE

- Studii superioare (constituie un avantaj -absolvent al facultatii de arte plastice/ arhitectura/ design)
- Specializari grafica/ design
- Experienta de minm 1 an pe o pozitie similara
- Cunoastinte la nivel superior programe specifice de operare pe computer (Adobe Photoschop, Corel Photo Paint, etc).
- Cunostinte la nivel superior privind standardele de calitate din domeniu
- Cunostinte de marketing
- Cunostinte la nivel superior privind productia publicitara (culori, formate de lucru cu culori, rezolutie, procesul de productie tipografica, etc).
- Cunostinte excelente de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

Compania ofera un pachet salarial atractiv si conditii optime de dezvoltare profesionala.

Compania STEILMANN detine cea mai mare retea de retail din Romania in domeniul confectiilor. De la primul magazin deschis in Romania in anul 1994 si pana in prezent, numarul magazinelor STEILMANN a depasit 60 in intreaga tara si in tarile vecine (cu o suprafata totala de vanzare de peste 6.200 mp), compania concentrandu-si eforturile spre extinderea retelei de vanzare, extindere care vizeaza atingerea unui numar de 80 de magazine.
Compania STEILMANN ROMANIA recruteaza in prezent candidati pentru pozitia de Graphic Designer.