Grafician site-uri web

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Colaborare in proiecte
- Flexibilitate si incurajarea ideilor originale;
- Program de lucru la domiciliu, cu disponibilitatea online in intervalul orar 9-18 pe perioada derularii etapelor specifice din cadrul proiectului;
- Negociere pe proiect, in functie de cerintele specifice.

CERINTE

1. talent la desen/caricatura (cunostinte animatie reprezinta un avantaj), posibil absolvent al Universitatii de Arte sau studii in domeniu
2. imaginatie si experienta min 2 ani in domeniu (experienta va fi demonstrata prin lucrari)
3. atentie pentru detaliu, perfectionism
4. prezentarea unui portofoliu de lucrari finalizate (in format electronic), cu detalierea contributiei in cadrul acestora
5. rezistenta la stres, capacitatea de a lucra cu termene stranse si de a accepta modificarile
6. capacitatea de a respecta termenele
7. comunicativitate, receptivitate si responsabilitate
8. conexiune permanenta la Internet de la domiciliu

Cunostinte necesare:

1. Adobe Photoshop, nivel avansat
2. Macromedia Flash MX, Actionscript, nivel avansat
3. grafica vectoriala (Corel Draw/Adobe Illustrator/Macromedia FreeHand), nivel avansat
4. HTML/CSS - optimizare/curatare de cod, Javascript, nivel avansat
5. limba engleza (scris, vorbit), nivel avansat

BENEFICII OFERITE

negociabil in functie de proiect