Grafician - DTP-ist

ATTAK COMSERV

Job expirat

RESPONSABILITATI

- creare layout-uri pentru site-uri web;
- creare machete grafice in vederea tiparirii (tipar digital, offset, outdoor);
- creare logotipuri si / sau alte elemente de identitate vizuala;
- verificare tehnica si optimizare a machetelor in vederea tiparirii;
- prelucrare / ajustare imagini.

CERINTE

- cunoasterea: CorelDraw, Adobe Photoshop, Adobe Ilustrator;
- cunostinte solide HTML, Flash, 3D ¿ constituie un avantaj;
- cunostinte foarte bune de prelucrare imagini;
- abilitati de lucru si gandire specifica programelor: InDesign, QuarkXPress;
- experienta in realizarea de layout-uri / machete grafice;
- cunostinte privind spatiile de culoare;
- portofoliu de clienti ¿ constituie un avantaj;
- limba engleza ¿ nivel avansat;
- capacitate de lucru in echipa si sub presiunea unor termene limita;
- abilitati foarte bune de comunicare, organizare si planificare;
- atentie distributiva.

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant;
- prime si bonusuri conform realizarilor.

Productie publicitara (printuri de mici si mari dimensiuni).