GRAFICIAN DTP

SC Eurogama Invest SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Machetare si pregatire pentru tipar (offset, serigrafie s.a.) a materialelor tip flyer, brosura, bannere, carti de vizita, ecusoane, pliante, standuri publicitare, ambalaje etc.;
Prelucrare si retusare imagine
Concepere si realizare layout-uri

CERINTE

Cunostinte foarte bune Corel Draw, Adobe Photoshop, Adobe Ilustrator, Quark
Cunoasterea tendintelor din domeniul graficii (fonturi, culoare- colour management, stil de layout)
Cunoasterea parametrilor tehnici ale diverselor tipuri de tipar
Abilitatea de a lucra sub presiunea dead-line-urilor si in echipa
Capacitate de concentrare in conditii de stres
Flexibilitate, dinamism

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru profesionist, competitiv
Oportunitati de dezvoltare profesionala
Pachet salarial motivant

Eurogama Invest SRL este una din cele mai importante tipografii din Romania ocupand o pozitie de lider in zona tiparului publicitar si al productiei de ambalaje din carton duplex si ondulat precum si in zona productiei publicitare din material plastic. De asemenea, pentru clientii sai EUROGAMA presteaza si servicii de publicitate – creatie, media planning si buying – si servicii complexe de logistica.