GRAFICIAN - DTP

Total Advertising SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitia este de grafician, se subordoneaza Directorului de Vanzari si lucreaza in directa coordonare cu seful de productie. se solicita o foarte buna cunoastere a Corell/ Photoshop/ Adobe Illustrator si rapiditate in exploatare. Latura creativa va fi considerata un atu, de asemenea si abilitati si cumostinte desen tehnic precum si utilizarea programului ACad; sarcinile zilnice sunt pregatirea fisierelor grafice - primite ca atare de la client sau create - pt diverse tipuri de utilizare: tipar offset/ serigrafie/ tampografie/ broderie/ gravura etc; de asemenea simulari grafice pt sustinerea ofertelor comerciale.
Statia de lucru este Mac MG5 - ceea ce implica cunostinte de operare mac

CERINTE

organizare, creativitate, comunicare, disponibilitate, disponibilitate de program prelungit (ocazional).

BENEFICII OFERITE

negociabil

Compania s-a impus ca distribuitor de materiale promotionale, apoi ne-am specializat in productie publicitara; ulterior organizare de evenimente, promotii BTL