GRAFICIAN

ODS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvoltarea, optimizarea, realizarea aplicatiilor conform specificatiilor clientului,
- testarea aplicatiilor,
- rezolvarea erorilor aparute,
- respectarea estimarilor si termenelor anuntate,
- mentenanta evolutiva si corectarea aplicatiilor existente,
- redactarea documentelor aferente, (manuale de utilizare / help)
- asigurarea comunicarii cu clientul

CERINTE

• Peste 3 ani experienta in grafica computerizata (este necesara prezentarea unui portofoliu)
• Cunostinte avansate de Adobe Photoshop si Adobe Ilustrator
• Cunostinte practice de ergonomie
• Capacitate de adaptare la noile tendinte in domeniul graficii si tipografiei
• Bun simt al compozitiei, claritatii si al usurintei in exploatare a interfetei grafice
• Abilitati bune de comunicare orala si in scris
- cel putin 2 ani experienta profesionala in dezvoltarea aplicatiilor pe platforma Android,
- foarte bune cunostinte de Corel, Java, XML,
- experienta cu arhitectura Android per ansamblu,
- capabil sa isi asume responsabilitati si sa gaseasca solutii pentru problemele aparute,
- comunicativ

Constituie avantaj:
- cunostinte de spaniola / franceza / italiana
- cunostinte sau experienta in folosirea altor tehnologii mobile (iOS, Windows Phone)
- Eclipse/SVN
- portofoliu de aplicatii si/sau componente UI mobile

Optical Disc Solutions este furnizor de solutii complete de multiplicare, ambalare, transport si campanii de fidelizare a clientilor, o fabrica de multiplicare industriala de CD-uri si DVD-uri. Este unul dintre cei mai mari multiplicatori din sud-estul Europei, cu peste 1000 de clienti individuali sau companii din Romania si din Uniunea Europeana si o capacitate de multiplicare de la 1 disc la 4,5 milioane de unitati / luna.