Grafician

SC ADESGO SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizează designul sau creează grafice pentru a veni în întâmpinarea tendinţelor grafice sau necesităţilor comerciale specifice, cum sunt: ambalajul, modul de afişare (expunere) sau logo.

Crează proiecte concepte şi aranjamente bazându-se pe cunoştinţele de aranjamente şi
conceptele estetice ale designului.
• Determină mărimea şi modul de aranjare ale materialelor ilustrative, realizează copiile şi alege
mărimile şi tipurile de materiale.
• Realizează noi imagini cu ajutorul programelor soft din calculator.
• Marchează şi asamblează aranjamentele finale, şi pregăteşte pentru imprimare.
• Desenează şi imprimă hărţi, grafice, ilustraţii şi alte lucrări artistice folosind calculatorul.
• Revizuieşte aranjamentele finale, şi propune îmbunătăţiri după caz.
• Stabilişte împreună cu clienţii design-ul lucrărilor solicitate.
• Dezvoltă grafice şi aranjamente pentru ilustraţiile unor produse şi pagini web.
• Gestioneaza informatiile importante in calculator pentru a crea aranjamente pentru clienti sau
superiori.
• Pregăteşte ilustraţii sau ciorne ale materialului, pe care le discută cu clienţii sau superiorii pentru
a putea realiza modificările de rigoare

CERINTE

• operare calculator
• Design
• Limba engleză - obligatoriu nivel avansat
• Educaţie şi instruire
• Deprinderi de rezolvare a problemelor
• Deprinderi tehnice

Practicantul unei astfel de ocupaţii ar trebui să fie o persoană orientată spre acţiune,
conştiincioasă şi serioasă, riguroasă în realizarea sarcinilor, capabilă să efectueze timp
îndelungat acelaşi tip de sarcini, cu un bun echilibru emoţional.

BENEFICII OFERITE

salariul se va discuta incadrul interviului final, in functie de nivelul de pregatire si exeperienta dovedite, in acord cu grila de salarizare a societatii;
- alte drepturi conf. CCM valabil la nivel de unitate

In momentul de fata ADESGO, este cel mai mare producator de dresuri de dama din Romania, cu o capacitate deproductie de peste 900.000 de perechi pe luna, adaptandu-se la cele mai variate cerinte din domeniul productie de dresuri, si 600.000 articole de lenjerie.

www.adesgo.ro