Grafician

RHS Company SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizare de grafica WEB:
- concepere si grafica materiale de prezentare
(pliante, brosuri, cataloage, afise, newslettere);
- procesare si colaje de imagini;
- verificarea tehnica si optimizarea machetelor in vederea tiparirii.

CERINTE

- experienta in lucru cu aplicatiile grafice: Adobe Photoshop, CorelDraw, Adobe Ilustrator, Adobe Indesign;
- cunostinte HTML, Macromedia Flash, Macromedia Dreamwaver (Constituie avantaj);
- experienta in ceea ce priveste propunerea si realizarea site-urilor (layout);
- experienta in realizarea logo-urilor, animatiilor flash si banerelor publicitare;
- abilitati de intretinere si up-date la proiecte web existente;
- respectarea dead-line-urilor;
- cunosterea regulilor, standardelor si tiparelor de design;
- persoana creativa, comunicativa, cu simt estetic dezvoltat;
- capacitate de analiza, organizare si planificare;
- capacitate de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

- conditii de lucru moderne;
- sansa unei colaborari pe termen lung intr-un domeniu competitiv.

Preselectia pentru interviu se va face in baza portofoliului de lucrari realizate pentru a va analiza si a estima gradul de pregatire/creativate.

RHS COMPANY este unul dintre principalii importatori si distribuitori de componente si accesorii IT din Romania.
Societatea a fost infiintata in 1999 la Bucuresti. In 2000 a fost derulat primul import de componente PC si a fost inaugurata prima filiala la Timisoara. Dezvoltarea la nivel regional a fost sustinuta pana in prezent de infiintarea a 9 filiale in principalele orase ale tarii.
Peste 150 de angajati ce formeaza o echipa dinamica si profesionista lucreaza pentru un scop comun : oferirea unor solutii complete clientilor firmei la cel mai bun raport pret / performanta / calitate.
RHS COMPANY este certificata ISO 9001:2000 pentru distributia de produse IT, element esential in demersul conducerii companiei si a intregului personal de imbunatatire continua a calitatii produselor si serviciilor oferite.