Graficial DTP

PLEXIROM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Preluarea graficii si pregatirea in formatul de productie
 Realizarea machetelor grafice pentru diverse produse
 Finisarea materialelor
 Stabilirea parametrilor de productie
 Completeaza si tine evidenta comenzilor interne primite de la Managerul de Productie.
 Ofera suport colegiilor din echipa pana la intrarea in productie efectiva
 Participa la realizarea mostrelor, atunci cand sunt solicitate.

CERINTE

Candidatul ideal:
 Cunoștințe de baza în utilizarea programelor precum Photoshop și CorelDraw
 Rapiditate in executie, atentie la detalii
 Creativitate si imaginatie, proactivitate, fluenta in comunicare orala si scrisa.
 Dorință de a învăța și a evolua

BENEFICII OFERITE

 Salariu adecvat experientei în domeniu
 Posibilități de evoluție profesională
 Oportunitatea de a lucra într-o echipă în continuă dezvoltare

Creata in 1995 compania Plexirom, este o societate franceza instalata la Bucuresti, Romania care s-a impus ca lider european in produse acrilice.