Gradat Soldat Profesionist

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

O NOUA ABORDARE A CARIEREI !!. Stabilitate, siguranta si onoare.

Niciodata nu e prea devreme pentru a te gândi la viitor. Alegerea profesiei este primul pas important in viata. Daca te-ai decis sa urmezi cariera militara, nu mai sta pe gânduri. Intocmeste-ti dosarul de candidat. Vei face pasul decisiv pentru o cariera de succes.
Daca eziti înca, daca ai întrebari sau doresti un sfat, adreseaza-te cu încredere personalului din Biroul de Informare Recrutare din judetul tau iar pentru Bucuresti in strada Thomas Masaryk nr. 22, Sector 2 (in spatele Hotelului Intercontinental )
Programare interviu la telefon 021.2113813.
Program zilnic: L-V orele 09.00 - 15.00

Perioada de selectie: 16.01.2007- 30.10.2007

CERINTE

CONDITII GENERALE MINIME:
pe care trebuie sa le indeplineasca tinerii care doresc sa devina militari profesionisti:

- sa aiba cetatenie româna si domiciliul stabil în România;
- sa fie apt medical, fizic si psihic;
- sa aiba varsta max. 26 ani la data angajarii
- sa nu fi fost condamnat penal si sa nu fie în curs de urmarire penala;
- sa nu faca parte din partide, formatiuni sau organizatii politice, iar daca face parte sa declare ca, dupa admiterea în institutia militara de învatamânt sau angajarea ca soldat voluntar, va renunta la aceasta calitate.

BENEFICII OFERITE

- Potrivit legislatiei în vigoare, dupa 1 ianuarie 2007, veniturile salariale (solda si indemnizatie de hrana) ale unui soldat voluntar debutant vor fi de peste 1.000 RON, la care se pot adauga alte sporuri în functie de specialitatea militara si conditiile de munca specifice.