Google PPC Consultant

Holosfind Software

Job expirat

RESPONSABILITATI

Gestionare campanii de publicitate PPC - AdWords pe platforma de lucru Holosfind Adisem pe diferite motoare de cautare : Google, Yahoo.

Responsabilitati:

- elaborarea si punearea in practica a strategiei de marketing pe canalele online platite
- organizarea si gestionarea zilnica a campaniilor
- formare si suport asigurat pentru utilizarea platformei Holosfind Adisem (www.adisem.com)

CERINTE

- cunostinte excelente de limba franceza
- cunosinte avansate pentru o alta limba straina : engleza, spaniola, germana, italiana

- [ Avantaj ] certificare GAP (Google Advertising Professionals) AdWords

- experienta in marketing si comunicare online
- experienta avansata : Microsoft Excel

HOLOSFIND Software este filiala societatii HOLOSFIND, lider pe piata europeana in domeniul marketingului digital online,societate cotata la Bursa (Alternext NYSE Euronext Paris (cod: ALREF, cod ISIN: FR0010446765)
Compania este recunoscuta pe piata din Europa ca leader pentru furnizarea de servicii marketing digital 360 grade.