GESTIONAR MAGAZIE DE MATERIALE – productie tipografica

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

ATRIBUTII PRINCIPALE:
1. Asigura gestiunea fizica a stocului de marfa
 Opereaza in stoc miscarile de marfa
 Pastreaza documentele justificative legate de stocuri
 Participa la efectuarea inventarul stocului de marfa
 Participa activ la operatiunile de incarcare/descarcare a marfii la/din magazia firmei
 Raporteaza superiorului ierarhic orice neconcordanta intre stocul fizic si cel scriptic
 Ofera informatii despre stocuri
 Respecta legislatia de gestiune a stocurilor
2. Introduce marfa in stoc in baza documentelor de intrare
 Efectueaza operatiuni de intrare in stoc a marfii
 Efectueaza receptia fizica a marfii la intrarea in magazia firmei
 Raporteaza superiorului ierarhic diferentele intre marfa fizica si cea scriptica aparute la receptia marfii la magazie
 Verifica documentele la introducerea NIR-ului si semnaleaza eventualele neconcordante
 Inregistreaza, prelucreaza si pastreaza informatiile referitoare la situatia stocurilor
 Raporteaza lunar rezultatele activitatii de gestiune a stocului
 Utilizeaza eficient spatiul de depozitare a marfurilor
3. Asigura miscarea stocurilor
 Efectueaza transferurile de marfa din stocul magaziei de material
 Pastreaza evidenta documentelor de transfer emise, cu semnaturile de predare/primire la zi
 Emite bonurile de consum aferente materialelor predate catre sectii
 Urmareste ca marfa introdusa in stocul central sa fie sigilata.

CERINTE

- Studii medii (diploma bacalaureat)
- Experienta preferabil 1 an
 Cunostinte de contabilitate primara
 Cunostinte de legislatie gestiune stocuri
 Cunostinte de operare PC (MS Office).

Va rugam trimiteti CV-urile la elena.gorea@abchumancapital.ro.

Furnizam solutii extinse pentru proiecte de Resurse Umane inca din 2005. Adaptam cu succes noile tendinte in domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.

Munca noastra include solutii bazate pe analize si experienta, programe de implementare a strategiilor de retentie si motivare personal adaptate fiecarui partener, analize complete ale profilurilor candidatilor, selectia strategiei optime pentru implementarea fiecarui proiect, evaluarea si monitorizarea eficientei solutiilor propuse.

Aceasta se traduce in programe inteligente sustinute prin baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si head-hunting.

Misiune: sa contribuim la indeplinirea obiectivelor partenerilor nostri prin abordarea celui mai important capital al oricarei companii; cel intelectual!