GESTIONAR DEPOZIT MATERIALE DE CONSTRUCTII

CENTINIUM CONSTRUCTION

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Administreaza si coordoneaza activitatea din depozit.
2. Este responsabil de integritatea cantitativa si calitativa a stocului din depozit.
3. Verifica cantitativ si calitativ intrarile si iesirile de marfuri (produsele sa aiba ambalajul original, sa nu fie deteriorate). Se interzice eliberarea de bunuri pe baza de dispozitie verbala sau provizorie.
4. Emite avize de expeditie/note de transfer pentru marfurile care parasesc depozitul, in conditiile prevazute de lege.
5. Pastreaza documentele justificative legate de stocuri (documente de transfer emise/primite, cu semnaturile de predare/primire la zi).
6. Are obligatia sa previna sustragerea bunurilor si orice forma de risipa, sa le fereasca de degradare si sa le pastreze potrivit prescriptiilor tehnice si celor igienico-sanitare.
7. La luarea in primire, precum si in timpul gestionarii bunurilor este obligat sa ceara in scris superiorului ierarhic sa ia masuri de dotare tehnico-materiala, de paza si orice alte masuri necesare pentru efectuarea in bune conditii a operatiunilor de intrare si iesire a bunurilor.
8. Are obligatia sa comunice in scris Managerului de achizitie urmatoarele:
a. Plusurile si minusurile, din gestiune, de care are cunostinta;
b. Cazurile in care constata ca bunurile din gestiune sunt depreciate, degradate, distruse sau sustrase, ori exista pericol de a ajunge in asemenea situatii;
c. Cazurile in care stocurile de bunuri aflate in gestiunea sa au atins limitele cantitative maxime sau minime;
d. Stocurile de materiale fara miscare, cu miscare lenta.
e. Stocurile de materiale cu termen de valabilitate mai mic de 90 de zile.
9. Depoziteaza si livreaza marfurile din gestiune conform metodei FIFO (first in-first out adica primul intrat-primul iesit, daca este cazul).
10. Utilizeaza eficient spatiul de depozitare al marfurilor.
11. Ambaleaza si securizeaza marfa in vederea livrarii.
12. Pregateste marfa pentru livrare conform planului elaborat zilnic de catre Managerul de achizitie si participa la activitatea depozitului privind recepţia, depozitarea şi eliberarea marfii la/din depozit.
13. Transmite catre Managerul de achizitii orice reclamatie privind expeditiile de marfa.
14. Efectueaza lunar/trimestrial inventarul marfurilor din depozit in conformitate cu deciziile interne de inventariere. Data inventarului trimestrial va fi anuntata pana in ziua de 15 a ultimei luni din trimestru.
15. Raporteaza trimestrial rezultatele activitatii de gestiune a stocului.
16. Cunoaste si respecta intocmai reglementarile legale in domeniu respectiv: HCM 941/1959, HCM 2230/1969, legea 22/1969 si legea 54/1994.

CERINTE

- Cunostinte obligatorii de operare calculator
- Persoana organizata, rezistenta la stres
- doar candidatii cu experienta in domeniu vor fi alesi

DESCRIEREA FIRMEI

Ne place să construim.
Și o facem foarte bine, rapid și durabil.

În același timp nu suntem doar constructori experimentați și de cuvânt. Suntem un grup de firme specializate în dezvoltare inteligentă. Arhitectură spectaculoasă, dar cu picioarele pe pământ. Construcții durabile. Distribuție promptă. Finisaje oricât de complexe. Și tranzacții imobiliare reușite.

Împreună suntem grupul integrat capabil să îți ducă proiectele de la A la Z. Din faza de dezvoltare până în cea de vânzare. La timp și în buget. Cu maximum de eficiență.

Suntem o nouă specie de companie. Full-service. Evoluată. Și perfect adaptată cerințelor momentului.

Un partener deschis și ambițios, gata oricând să facă un pas în plus dacă reușita proiectului tău o cere.

Suntem Centinium.

Profesioniştii alături de care la final vei spune:
Viziune îndeplinită.