GESTIONAR DEPOZIT

SC ELITE-SPORT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:

Gestionarea marfurilor pentru depozitare in scopul realizarii acestora ulterior.

• Ia in primire marfurile depozitului prin inventariere, numarare.
• Intocmeste documentele de evidenta a receptiilor cantitative si calitative.
• Intocmeste avizele de insotire a marfii pentru produsele livrate din depozit, in conformitate cu cantitatile inscrise in aviz/factura.
• Verifica corectitudinea elementelor inscrise pe documente primite si emise.
• Verifica, centralizeaza si controleaza daca toate cantitatile de produse returnate la depozit corespund cu procesul-verbal de predare-primire sau avizul de retur.
• Participa la descarcarea marfurilor in depozit, verifica cantitatea si integritatea coletelor.
• Respecta graficului de eliberare a marfurilor catre magazine si clientii conform listei prestabilite.
• Asigura efectuarea corecta a procedurilor de eliberare, retur si transportarea marfurilor.
• Participă la inventar selectiv/complet din stocul depozitului.
• Respecta normele de protectia muncii.
• Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic direct sau de supraordonatii aeestuia in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei in limitele respectarii temeiului legal.

CERINTE

Experienta pe post de gestionar de cel putin 5 ani
Cunoastinte in operarea PC (Windows,Microsoft Word si Excel, Internet)
Spirit organizatoric.
Persoana responsabila, serioasa si cu spirit de echipa

Competentele postului

Cunoasterea legislatiei in vigoare cu privire la Legea gestiunii;
Corectitudine;
Rigurozitate in tinerea evidentei si intocmirea rapoartelor;
Dinamism, loialitate fata de firma;
Gandire logica, memorie buna;
Capacitate de comunicare;

BENEFICII OFERITE

Abonament pentru servicii medicale la o clinica privata
Telefon mobil
Cartela angajat pentru achizitionarea articolelor companiei cu reducere de 50%.

Compania in continua expansiune, specializata in import si distributia la nivel national articolelor sportive "UMBRO", "SELECT", "CATMANDOO" si echipamentelor profesionale pentru fotbal "UMBRO"
Activeaza in domeniu din anul 2005.