Gestionar Contracte

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura gestiunea operatiunilor si a contractelor de asigurari
Prelucreaza informatiile privind situatiile de producere a riscului
Redacteaza corespondenta referitoare la administrarea contractelor si opereaza cererile de informare primite de la clienti
Verifica si actualizeaza informatiile necesare in documentatia aferenta
Elaboreaza rapoarte privind activitatea curenta si stadiul gestionarii contractelor de asigurari

CERINTE

Experienta de minim 2-3 ani in domeniul gestionarii contractelor de asigurari
Experienta in gestionarea daunelor
Bune cunostinte despre domeniul asigurarilor de viata
Orientare spre calitate si atentie la detalii
Bune cunostinte de limba engleza si/ sau limba franceza

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a se implica in dezvoltarea unui nou proiect de anvergura
Domeniu intr-o continua expansiune
Pachet salarial motivant

BRD - Groupe SociBRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.