Gestionar Achizitii

CORIL IMPORT EXPORT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Scopul general al postului este coordonarea si administrarea la nivel national a activitatii de achizitionare a materiilor prime si altor produse necesare desfasurarii activitatii firmei in conformitate cu bugetul alocat acestei activitati si cu politicile firmei
- dezvoltarea strategiei de relatii cu funizorii interni si externi
- asigurarea permanenta a stocurilor de materii prime, materiale si alte produse necesare
- monitorozarea consumurilor si achizitiilor in vederea incadrarii in bugetul prevazut
- elaboreaza si implementeaza strategia de relatii cu furnizorii interni si externi
- mentine relatia cu furnizorii, realizeaza specificatii tehnice, cereri oferte, lanseaza concursuri si licitatii cu furnizori multipli
- negociaza contractele de achizitii, evalueaza corect oportunitatea acceptarii unui furnizor nou
- creeaza un sistem de comanda, centralizeaza achizitiile, selecteaza ofertele, evalueaza diversele canale de aprovizionare in functie de calitate, servicii si costuri
- urmareste bugetele de achizitii
- asigura managemantul operational si logistic al importurilor prin realizarea documentatiei necesare, coordoneaza activitatea logistica din sistemele locale
- raporteaza periodic situatia achizitiilor si a relatiilor cu furnizorii in companie, realizeaza analize si comparatii periodice asupra eficientei procesului logistic si de achizitii
- asigura comunicarea strategiei nationale de achizitii la nivelul tuturor departamentelor si sucursalelor firmei
- asigura mentinerea de relatii profesionale cu toti furnizorii
- asigura spijin in vederea finalizarii achizitiilor programate

CERINTE

- capacitate de concentrare, analiza si sinteza
- capacitate de previziune a evenimentelor
- capacitate de a stabili relatii, toleranta, calm, perseverenta
- adaptabilitate la sarcini de lucru schimbatoare, la situatii de criza
- capacitate de decizie si asumarea responsabilitatii
- competenta de a lucra in echipa
- atitudine pozitiva si abilitati de a mobiliza echipa din subordine
- seriozitate
- punctualitate

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant
- prime
- bonuri de masa
- telefon de serviciu
- asigurare medicala

Firma se ocupa cu importul si distributia de echipamente pentru retele structurate cat.5e/cat.6/cat.7/FO.