GESTIONAR

Media Market Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

SARCINI SI ATRIBUTII
- Raspunde conform legii de gestiunea stocului de marfa.
- Informeaza conducerea societatii despre orice deteriorare a stocului de marfa din gestiune.
- Informeaza Serviciul Facturare despre orice neconcordanta intre documentele de receptie a marfii si produsele ce urmeaza sa intre in stoc (la momentul receptiei).
- Elibereaza marfa din stoc numai pe baza de documente scrise.
- Face receptia marfii si tine la zi evidentele legate de intrarea si iesirea produselor din stoc, conform legii.
- Tine evidenta documentelor cu regim special (chitantiere, facturiere, etc) distribuite reprezentantilor comerciali.
- Mentine in ordine, bine organizate fisele de clienti.
- Pregateste depozitul si participa la procedurile de inventariere.
- Asigura marfa pentru Showroom/Magazin. Ajuta clientii la livrarea produselor voluminoase.
- Prelucreaza si pregateste pentru livrare comenzile primite de la Consultantii Comerciali sau de la clientii care comanda direct.
- Se asigura si raspunde de buna impachetare/ambalare a marfii in colete pentru a evita eventualele deteriorari in timpul transportului.
- Tine legatura cu partenerul logistic (societatea de curierat) si pregateste impreuna cu serviciul facturare, in mod corect toate documentele necesare livrarii marfii in bune conditii.
- Se asigura ca marfa este livrata cu toate documentele necesare pentru clienti.
- Se asigura ca odata cu marfa sunt livrate si documentele prin care clientii fac plata – daca este cazul.
- Pregateste marfa de livrare conform dispozitiilor de livrare primite de la serviciul facturare.
- Mentine si verifica starea de functionare a mijloacelor PSI si semnalizarea acestora conform legii.

CERINTE

Pentru ocuparea acestui post CERINTELE sunt:
* Absolvent studii medii sau superioare;
* Experienta minim 2 ani post similar (gestiune);
* Cunostinte de baza de operare PC: Excel;
* Permis auto categoria B, cu experienta.

Candidatul ideal
* Foarte ordonat si organizat;
* Persoana pro-activa cu o atitudine pozitiva;
* Persoana responsabila, care a mai lucrat cu gestiune si care a raspuns de valoarea acesteia;
* Disponibilitate pentru munca fizica;
* Obisnuinta in lucrul cu actele – sa le pastreze in ordine;
* Disponibilitate pentru program prelungit atunci cand este nevoie;
* Persoana care a dovedit loialitate la locurile de munca anterioare;
* Fara cazier.

BENEFICII OFERITE

BENEFICII:
- Salariul fix NET lunar este 1700 RON.
- Pentru perioada de proba salariul fix net este de 1600 RON.
- Se ofera bonuri de masa, bonusuri periodice in functie de rezultate.
- Program de lucru L-V, 09.00-18.00, disponibil pentru program prelungit daca situatia o cere.
- Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca.

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si selectie personal
CLIENTUL NOSTRU ESTE O COMPANIE CE ARE CA OBIECT DE ACTIVITATE IMPORT SI DISTRIBUTIE PRODUSE COSMETICE, APARATURA SI MOBILIER PENTRU SALOANELE DE COAFURA. Locatia companiei este in Bucuresti, sector 4.