Gestionar

CORIL IMPORT EXPORT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Scopul general al postului il reprezinta getsionarea de materii prime si a produselor finite.
1.ASIGURA GESTIUNEA FIZICA A STOCULUI DE MARFA
- opereaza in stoc miscarile de marfa
- pastreaza documentele justficative legate de stocuri
- participa activ la operatiunile de incarcare/descarcare a marfii din magazie
- raporteaza superiorului ierarhic orice neconcordabnta intre stocul fizic si cel criptic
- ofera informatii despre stocuri departamentelor firmei
- respecta legislatia de getsiune a stocurilor
2.INTRODUCE MARFA IN STOC IN BAZA DOCUMENTELOR DE INTRARE
- efectueaza operatiuni de intrare in stoc a marfii
- efectueaza receptia fizica a marfii la intrarea in magazie
- raporteaza superiorului ierarhic diferentele intre marfa fizica si cea scriptica aparute la receptia marfii in magazie
- verifica documentele vamale la introducerea NIR - urilor si semnaleaza eventualele neconcordante
- inregistreaza, prelucreaza si pastreaza informatii referitoare la situatia stocurilor
- raporteaza perdiodic rezultatele activitatii de gestiune a stocului
- utilizeaza eficient spatiul de depozitare a marfurilor
3. ASIGURA MISCAREA STOCURILOR
- efectueaza transferurile de marfa din stocul central in substocuri si retur
- pastreaza evidenta documentelor de transfer emise, cu semnaturile de predare - primire la zi
- emite avize de expeditie pentru marfurile ce parasesc firma, in conditiile prevazute de lege
- preda marfa catre client conform documentelor emise
4.EXPEDIAZA MARFA CATRE CLIENTI
- ambaleaza si securizeaza marfa in vederea livrarii
- intocmeste necesarul de materiale folosite pentru expeditia marfii
- transmite superiorului ierarhic orice reclamatie privind expeditia de marfa
5.LEGAT DE ACTIVITATILE SPECIFICE RASPUNDE DE
- acuratetea inregistrarilor in stoc
- inregistrarea sistematica si cronologica a datelor privind stocurile
- indeplinirea intocmai si la timp a sarcinilor trasate sau stabilite cu superiorul ierarhic
- calitatea raportarilor si a informarilor

CERINTE

- capacitate de cvoncentrare, analiza si sinteza
- capcitate de previziune a evenimentelor
- capacitate de a stabili relatii, toleranta, calm, perseverenta
- adaptabilitate la sarcini de lucru schimbatoare, la situatii de criza
- capacitate de decizie si asumarea responsbailitatii
- competenta de a lucra in echipa
- atitudine pozitiva si abilitati de a mobiliza echipa din subordine
- seriozitate
- punctualitate

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant
- prime
- bonuri de masa
- asigurare edicala

Firma se ocupa cu importul si distributia de echipamente pentru retele structurate cat.5e/cat.6/cat.7/FO.