GESTIONAR

Romax Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizarea spatiilor de depozitare si a sistemului de receptie
- Receptionarea marfuriilor / produselor intrate si verificarea concordantei între produsele receptionate versus documentele de intrare si comunica eventualele diferente managerului de depozite;
- Inventarierea si urmarirea evolutiei stocurilor in depozit / optimizarea stocurilor
- Supravegherea manipularii marfurilor in depozit;
- Centralizarea comenzilor pentru beneficiari si supravegherea pregatirii comenzilor pentru livrare;
- Pregatirea marfii in baza comenzilor pentru livrare catre beneficiari (sortimentala / cantitativa) si pick-up ul acesteia;
- Înregistreaza intrarile si iesirile de marfuri/ asigura si verifica fluxul de IN/OUT conform comezilor zilnice programate
- Mentinerea sistemului FIFO
- Solutionarea retururilor de marfa
- Raspunde de legalitatea operatiunilor specifice de gestiune

CERINTE

- Experienta de minim 2 ani in depozite retail sau industriale (depozit de mare suprafata sau cu mii de repere)
- Absolvent studii medii / superioare de preferat tehnicesau economice/ gestiune
- Cunostinte solide MS Office - experienta de lucru cu un program de gestiune (avantaj)
- Referite bune si fara cazier
Abilitati:
- Personalitate dinamica si integra; foarte bun spirit organizatoric
- Abilitati de comunicare, coordonare si motivare;
- Spirit de echipa, fire hotarata, seriozitate si onestitate
- Flexibilitate si disponibilitate la program prelungit si in conditii de stres in cazul salturilor de activitati
- Stare de sanatate foarte buna
- Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de success intr-o companie in plina dezvoltare
- Numai persoanele selectate vor fi contactate in vederea participarii la interviu

DESCRIEREA FIRMEI

Activitati de consultanta pentru afaceri si management