GENERALIST RESURSE UMANE

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este prima companie de import si distributie nationala de medicamente infiintata in Romania, mentinandu-se in topul companiilor de profil cu aceleasi rezultate excelente de mai bine de 16 ani.
Compania asigura necesarul de produse farmaceutice pentru aproximativ 2500 de clienti din toata tara, participand in mod activ la asigurarea si mentinerea starii de sanatate a populatiei si la imbunatatirea calitatii vietii.
Defineste si aplica toate criteriile si metodologiile de recrutare agreate de companie
Intocmeste job description-urile si profilele pentru diversele pozitii din companie in acord cu cerintele sefilor de departament
Posteaza anunturile de recrutare
Recrutare si selectie de personal
Selectarea aplicatiilor primite in conformitate cu cerintele posturilor
Sustinerea interviurilor
Prezentarea listei scurte
Aplica metodologia de evaluare a performantelor angajatilor
Realizarea de activitati administrative in domeniul resurselor umane: pontaje, completarea registrului de evidenta a salariatilor, competare carti de munca, intocmirea fisei postului, intcmirea contractelor individuale de munca, eliberarea de adeverinte
Intocmeste si gestioneaza dosarele de personal ale salariatilor companiei
Actualizarea cunostintelor de legislatie a muncii
Calcularea drepturilor salariale, fiselor fiscale si a darilor catre stat
Mentinerea în permanenta a relatiei cu I.T.M.,Casa de Asigurari de Sanatate,AJ.O.F.M.(Somaj),Casa de Pensii etc.
Realizarea de rapoarte si situatii statistice.

CERINTE

Studii superioare in domeniul socio-uman
Experienta in domeniul resurselor umane, pe o pozitie similara, minim un an
Abilitati de comunicare si relationare, flexibilitate, organizare si auto-organizare, analiza, intuitie si capacitate de observare
Limba engleza ¿ nivel avansat
Cunostinte operare PC - Word, Excel, Internet.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei de peste 6 castigata de fondatorii companiei, in acest domeniu vast , complex , provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

ABC Human Capital poate fi juristul personal pe probleme de legislatie a muncii, recrutorul eficient si rapid, administratorul resurselor umane, provider-ul de leasing de personal, evaluatorul psiho-profesional neutru si competent, pe scurt: PARTENERUL DE AFACERI DISCRET SI EFICIENT.