GENERALIST RESURSE UMANE

FARMEXPERT DCI BUCURESTI

Job expirat

RESPONSABILITATI

Titularul postului are rolul de a implementa politicile de resurse umane (administrare
personal,salarizare, recrutare, selecţie, integrare, pregătire profesională, motivare, organizare şi relaţii de muncă)
care să asigure firmei necesarul de personal corespunzător din punct de vedere cantitativ şi calitativ.

- Gestioneaza baza de date a angajatilor, in format electronic si scriptic;
- Deruleaza activitatile specifice salarizarii: verificarea pontajelor, calculul drepturilor salariale si al altor beneficii;
- Participa la procesele de recrutare, selectie si orientare a noilor angajati;
- Elaboreaza documente si rapoarte specifice activitatii de resurse umane;
- Raspunde de implementarea politicilor si a procedurilor de resurse umane stabilite la nivel de grup si contribuie in mod direct la implementarea noilor proiecte elaborate de Directorul National Resurse Umane;
- Identifica si propune masuri de optimizare a activitatii de resurse umane din fililala;
- Participa trimestrial la programele de evaluare a performantelor profesionale si la sesiunile de instruire.
- Intocmeste rapoarte conform procedurilor interne si a Regulamentului de Organizare si Functionare a Departamentului de Resurse Umane.
- Redacteaza si centralizeaza documente specifice departamentului de resurse umane: rapoarte, memo-uri, adrese, cereri, instiintari.

CERINTE

- Studii superioare
- Experienta in recrutare - minim 1 an
- Experienta in salarizare - minim 1 an
- Operare PC - Word, Excel, PowerPoint - nivel avansat
- Diploma inspector resurse umane (prezinta avantaj)
- Cunostinte solide de legislatia muncii
- Cunostinte program calcul salarial CIEL(prezinta avantaj)
- Limba engleza (nivel mediu)
- Domiciliu stabil in Bucuresti

COMPETENTE:

- echilibru emotional
- abilitate de gestionare a datelor
- placere pentru lucrul cu oamenii
- usurinta, claritate si coerenta in exprimare
- initiativa, spirit practic
- interes pentru dezvoltarea profesionala proprie si a altora
- amabilitate
- atentie concentrata si distributiva
- capacitate de organizare si incadrare in termene
- spirit de echipa
- atitudine proactiva
- perseverenta, tenacitate
- flexibilitate

Procesul de selectie cuprinde urmatoarele etape:
- analiza CV-ului si a raspunsurilor la mini-interviul on-line;
- interviul de verificare a gradului de corespondenta generala a candidatului cu profilul firmei;
- interviul de verificare a experientei / cunostintelor profesionale;
- o proba de verificare a cunostintelor de specialitate.

Selectia in vederea interviului se face pe baza criteriilor mentionate in anuntul de angajare.Numai candidatii selectionati vor fi contactati.

BENEFICII OFERITE

- Salariu conform grilei
- Tichete de masa acordate in baza Legii nr. 142/1998
- Bonusuri periodice in functie de performanta
- Programe de instruire profesionala continue
- Sansa unei cariere reale in resurse umane

Situata in topul importatorilor si distribuitorilor de medicamente si produse parafarmaceutice, FARMEXPERT DCI este o companie cu capital romanesc integral privat, infiintata in anul 1996, la Bucuresti. Echipa FARMEXPERT cuprinde 400 de profesionisti care lucreaza pentru partenerii sai: clienti si furnizori. Filozofia companiei este bazata pe respectarea demnitatii angajatilor, sarcini si responsabilitati clare, recunoasterea si recompensarea performantelor, dezvoltarea competentelor si continua imbunatatire a calitatii serviciilor. Politica de resurse umane a Farmexpert si investitiile aferente confirma principiul conform caruia oamenii sunt cel mai important capital.