GENERALIST RESURSE UMANE

MEDICOVER ROMBEL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Gestioneaza raporturile de munca din perspectiva legislatiei muncii ( intocmeste toate documentele necesare, completeaza carnetele de munca), ofera consultanta si informeaza toate departamentele companiei cu privire la reglementarile in vigoare, implementeaza procedurile de resurse umane si aplica prevederile actelor statutare referitoare la personal – RI, ROF, CCM; reprezinta compania in raporturile cu institutiile statului ( ITM, Casa de Pensii, AMOFM, DGMSS, MMSSF). Participa la evaluarea angajatilor, la modificarea fiselor de post si la imbunatatirea work-flow-ului. Gestioneaza sistemul de recompense si analizeaza, raporteaza si supravegheaza calculul salariilor si a celorlalte beneficii acordate angajatilor, pastrand confidentialitatea asupra datelor cu care lucreaza. Se informeaza permanent cu privire la legile generale si specifice legate de personal, salarizare si raporturi de munca.

CERINTE

- Studii superioare ( preferabil in domeniul juridic), studiile postuniversitare in domeniul HR constituie un avantaj;
- Atestat Inspector resurse umane;
- Cunostinte de operare PC si limba engleza ;
- Capacitatea de a scrie si a a vorbi bine ( coerenta, concizie, putere de expresie, putere descriptiva)
- Capacitatea de a lucra cu personalitati dificile si de a anticipa reactiile;
- Capacitatea de a intocmi planuri si de a le indeplini;
- Capacitatea de a stabili corect prioritatile;
- Capacitatea de a disemina informatia si de a o interpreta.
- Personalitate sociabila si comunicativa, integra, organizata, orientata catre rezolvarea conflictelor.

DESCRIEREA FIRMEI

www.synevo.ro