GENERALIST RESURSE UMANE

TRENKWALDER-SOBIS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie multinationala care activeaza in domeniul: Transport/Logistica/Depozitare.

Responsabilitatile postului:

- verifica dosarele de angajare si intocmeste contractele de munca;
- gestioneaza dosarele angajatilor si carnetele de munca;
- urmareste si tine la zi registrul de personal cu toate rubricile necesare unei evidente operative;
- prezinta compania in fata institutiilor de control in domeniul HR;
- elibereaza adeverinte la solicitarea salariatilor;
- intocmeste acte aditionale pentru orice modificare adusa CIM;
- intocmeste actele necesare in vederea incetarii CIM conform modalitatii de incetare;
- studiaza si aplica legislatia muncii in vigoare;
- intretinerea relatiei cu institutiile de stat acreditate (ITM, ANOFM, CASS, Casa de Pensii).

CERINTE

- absolvent studii superioare, reprezinta un real avantaj absolvent de Drept;
- atestat de Inspector Resurse Umane;
- minim 3 ani experienta intr-o pozitie similara;
- cunostinte temeinice de legislatia muncii;
- cunostinte operare PC (MS Office-Word, Excel, Power Point), Internet;
- cunostinte limba engleza;
- foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
- excelente abilitati de analiza si planificare;
- persoana proactiva, capabila sa gaseasca solutii.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv.
Oportunitati de dezvoltare a carierei.

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA. Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA UNEI ORGANIZATII. Va asteptam la sediile noastre din Sibiu, Bucuresti, Timisoara, Cluj Napoca, Arad!