Generalist Resurse Umane

EBC INTERIM

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

EBC Interim recruteaza pentru unul din clientii sai, un mare distribuitor de produse petroliere, un Generalist Resurse Umane.

Scopul postului:
• Defineste si supervizeaza implementarea strategiei de resurse umane pentru a sustine dezvoltarea societatii in concordanta cu strategia;
• Anticipeaza necesitatile companiei in materie de competente si dezvoltarea angajatilor prin planificarea resurselor umane;
• Sustine si dezvolta functiunea de resurse umane la nivelul organizatiei prin planificarea, implementarea si evaluarea programelor si practicilor de management al resurselor umane si al relatiilor cu angajatii.

Responsabilitati:
• Supervizeaza desfasurarea activitatilor de resurse umane din urmatoarele zone functionale la nivelul organizatiei: recrutare & selectie, eficienta si dezvoltare organizationala, instruire, managementul performantei, politica salariala, relatii de munca;
• Asigura consistenta proceselor de resurse umane din punct de vedere al continutului si termenelor limita;
• Supervizeaza implementarea si imbunatatirea procedurilor si programelor de resurse umane;
• Structureaza planuri de dezvoltare profesionala specifice si realizabile, corelate cu asigurarea sustinerii din partea echipei de management executiv;
• Identifica solutii pentru problemele de resurse umane la nivel de organizatie;
• Dezvolta un mod de lucru eficient la nivel transversal in cadrul echipei operationale de Resurse Umane;
• Monitorizeaza relatiile de munca in cadrul companiei, asigurand o comunicare constanta cu angajatii la nivelul companiei;
• Asigura respectarea cerintelor legale prin monitorizarea aplicarii masurilor cerute de legislatia in domeniul resurselor umane;

CERINTE

Competente:
- Studii superioare;
- Experienta similara de minimum 3 ani, cu responsabilitati manageriale intr-un mediu organizational complex;
- Experienta consistenta in recrutare-selectie si evaluare de personal;
- Abilitati decizionale dezvoltate;
- Capacitate de organizare si prioritizare;
- Cunostinte solide de legislatia muncii si familiaritate cu aspectele de ordin juridic ale functiunii Resurse Umane;
- Comunicator excelent, eficient la toate nivelele organizationale si in mediul extern al companiei;
- Competente lingvistice dezvoltate:
- limba rusa nivel avansat - constituie conditie obligatorie
-limba engleza nivel mediu
- Rezistenta la stres

BENEFICII OFERITE

- Se ofera un pachet salarial foarte motivant

EBC INTERIM este o companie internationala în domeniul recrutării, selecţiei, plasarii şi gestiunii de personal.

EBC INTERIM este in Romania din 2009 si a fost infiintata cu scopul de a oferi pe piaţa românească dar si cea externa, servicii de cea mai bună calitate în domeniile recrutarii de personal si a muncii temporare.

Astfel, prin calitatea serviciilor si a expertizei echipei sale, EBC INTERIM garanteaza derularea unui parteneriat cu societatile client la standardele impuse de acestea.

EBC INTERIM isi propune sa fie si sa ramana ” PARTENERUL DUMNEAVOASTRA IN RESURSE UMANE”