Medic cu atestat in ingrijire paliativa pentru ingrijiri la domiciliu

Fundatia Hospice Casa Sperantei

Job expirat

RESPONSABILITATI

Fundatia „Hospice Casa Sperantei” din Bucuresti angajeaza incepand cu data de 1 noiembrie 2012 medic cu atestat in ingrijire paliativa pentru ingrijiri la domiciliu, norma intreaga.

Descrierea postului si autoritate:

- Acorda ingrijiri paliative la domiciliul pacientilor;

- Initiaza interventii care au ca scop mentinerea si imbunatatirea calitatii vietii;

- Are autoritatea de a institui /stopa / modifica tratamentul pacientilor din ingrijirea echipei (in conformitate cu protocoalele de ingrijire paliativa);

- Are autoritatea de a solicita efectuarea de analize/investigatii pacientilor (in colaborare cu medicii de familie);

- Poate decide asupra prioritatilor pacientilor;

- Poate solicita consultul altor specialisti din afara Hospice;

CERINTE

Competenta

- Studii: Facultatea de medicina

- Instruire: Specialitate medicina generala / medicina de familie / oncologie / alta specializare, atestat sau competenta in ingrijire paliativa.

- Experienta: Aviz de libera practica

- Abilitati: maturitate profesionala si emotionala, capabil sa lucreze in echipa, cu abilitati bune de comunicare, capabil de a lua decizii in situatii dificile, calm, organizat, sa aiba initiativa, integritate, principii etice solide, dorinta de dezvoltare personala si profesionala.

- De preferat: cunostinte de limba engleza, disponibilitate de a calatori in tara si de a lucra ocazional in weekend.

BENEFICII OFERITE

- Salariu, bonuri de masa

- Training si posibilitati de formare continua

- Mediu suportiv pentru dezvoltare personala si profesionala

- Automobil pentru deplasare in interes de serviciu sau Abonament RATB

Va rugam sa trimiteti CV-ul si scrisoarea de intentie la e-mail: ruxandra.ciocarlan@hospice.ro,

Vor fi contactati doar candidatii selectati pentru interviu.

Fundaţia HOSPICE Casa Sperantei este prima organizaţie de caritate din România având misiunea îngrijirii bolnavilor incurabili în faze avansate şi terminale, în special bolnavi de cancer. Serviciile hospice sau "îngrijiri paliative specializate" contribuie la îmbunătăţirea calităţii vieţii bolnavilor incurabili prin tratamentul durerii şi a celorlalte simptome asociate, suport psiho-emoţional, social şi spiritual. Serviciile noastre sunt gratuite şi se adresează populaţiei din Brașov, judetul Brașov și București.