Functionar Salarizare

Intelbiz Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Culegerea datelor din pontaj si inregistrarea acestora in programul de salarii;
- Calculul integral al salariilor, idemnizatiilor si al altor drepturi salariale;
- Operarea in programul de salarii cu corectitudine si exactitate, conform legislatiei in vigoare;
- Intocmirea si depunerea declaratiilor privind obligatiile catre institutiile abilitate in termene legale;
- Intocmirea situatiilor si a rapoartelor solicitate de conducere;
- Elaborarea si eliberarea diferitelor tipuri de adeverinte pentru salariati;
- Documentare legislativa permanenta.

CERINTE

- Studii superioare, profil economic;
- Experienta minim un an pe un post similar;
- Cunostinte de utilizare a programului Charisma constituie avantaj;
- Foarte bune cunostinte privind legislatia muncii si sistemul romanesc de salarizare;
- Cunostinte bune de operare PC;
- Cunostinte de limba engleza la nivel conversational;
- Fire organizata;
- Putere de concentrare;
- Capacitatea de a lua decizii.

Intelbiz Solutions is a business solutions company which provides support services in the outsourcing, IT, HR, legal and financial fields, and targets mainly to cater small and middle--sized companies in Romania.