Frontend Developer eCommerce

Magendoo Interactive

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Implementarea designului grafic în platforma Magento
- Customizarea interfeței pentru module Magento

CERINTE

- Cunoștințe generale de programare
- Cunoștințe HTML, XHTML, HTML5
- Cunoștințe CSS, CSS3
- Cunoștințe Javascript (Prototype, jQuery)
- Cunoștințe PHP de bază
- Folosirea unui program de manipulare imagini
- Experiență în lucrul cu diverse biblioteci Open Source

- Abilități de comunicare
- Încredere în sine
- Orientare către munca în echipă
- Gândire analitică
- Seriozitate
- Disciplină
- Curiozitate
- Atitudine pro-activă
- Perseverență

BENEFICII OFERITE

- Participarea în implementarea de proiecte semnificative și interesante din comerțul online
- Lucrul într-o echipă care încurajează dezvoltarea profesională și personală

Companie romaneasca specializata pe implementarea platformei de comert online Magento. Lucram cu leaderii de piata din diverse sectoare de activitate pentru servicii de comert online.