Front-End Web Developer

F5 Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

CERINTE

- XHTML, XML, CSS;
- JavaScript;
- Seriozitate, responsabilitate, etica profesionala;

Esti avantajat daca:

- Ai experienta in utilizarea Smarty (creare / modificare template-uri);
- Ai experienta in utilizarea Fireworks si/sau Photoshop (slicing / export);
- Obisnuiesti sa validezi codul XHTML / CSS conform standardelor W3C;
- Preferi un editor de tip TEXT (cu sintax-highlighting) in detrimentul unui editor de tip WYSIWYG;
- Te implici, esti activ si stii sa-ti exprimi / argumentezi propriile idei si convingeri;
- Esti intr-un proces continuu de autodepasire.

BENEFICII OFERITE

- Proiecte complexe si incitante;
- Pachet salarial atractiv (300-900 Euro in functie de cunostinte si experienta; evaluari periodice la fiecare 4-6 luni);
- Posibilitate de avansare;
- Programul (flexibil) incepe undeva in jurul orei 11:00 (somn++, trafic--);
- Atmosfera placuta si degajata;
- Sansa de a te "razbuna" pe colegii tai utilizand "armele din dotare" (X-BOX / PC gaming sessions)
- Restul le descoperim impreuna pe parcurs.

F5 Solutions este o companie specializata in dezvoltarea aplicatiilor web-based internet si intranet atat pentru clientii din Romania cat si din strainatate. Nivelul calitativ ridicat, fiabilitatea solutiilor implementate, flexibilitatea, utilizarea celor mai noi tehnologii in domeniu, profesionalismul si experienta specialistilor nostri reprezinta cateva trasaturi definitorii care ne-au ajutat sa castigam increderea clientilor si partenerilor nostri.