Front End Developer

Agile Outsourcing

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem în căutarea pentru unui front end developer cu minim 2 + ani de experienta, usor adaptabil lucrului in echipa.

CERINTE

* Cunoaste XHTML si HTML5 la nivel avansat
* Cunoaste CSS2 si CSS3 la nivel avansat
* Cunoaste tehnici de a face un HTML sa se vada bine in browsere mai vechi (IE7, IE8 etc)
* Cunoaste Javascript si jQuery la nivel cel putin mediu
* Cunoaste Photoshop-ul (destul cat sa poata taia un PSD si sa faca modificari minore pe design)
* Cunoaste “SEO Semantic Coding” si “Graceful Degradation” (sau “Progressive Enhancement”)
* Cunoaste sa implementeze site-uri in Wordpress, Joomla, Drupal etc.
* Esti dispus sa lucrezi FULL TIME
* Ai un portofoliu (cel putin un XHTML, un HTML5 si un site cu CSS3)
* Esti atent la detaliile din design
* Esti o persoana serioasa si stii sa respecti deadline-urile

BENEFICII OFERITE

• Proiecte variate, interesante si competitive
• Aprecierea si recunoasterea efortului si a meritelor
• Mediu de lucru competitiv, placut, dinamic si stimulativ
• Pachet salarial competitiv (bazat pe competenta si rezultate)