Front-End Developer

S.C. INDACO SYSTEMS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- transformarea designului creat in Photoshop in HTML si CSS semantic
- crearea de prototipuri rapide pentru a demonstra functionalitatea unei aplicatii
- crearea de fluxuri de lucru pentru aplicatii web
- avocatul utilizatorului si a usabilitatii

CERINTE

- experienta solida in lucrul cu HTML, CSS si jQuery(sau javascript).
- cunostinte de HTML5, CSS3, jQuery UI
- mentalitate de tipul "can do"
- bun gust
- abilitati de comunicare scrisa si verbala
- bonus:
- cunostinte de Adobe Photoshop
- cunostinte de baza in lucrul cu controlul versiunii (TFS)
- cunostinte de baza in lucrul cu Visual Studio

BENEFICII OFERITE

pachet salarial atractiv;
-bonusuri pe proiecte;
-mediu de lucru stimulativ, birouri poziţionate central;
-oportunităţi de dezvoltare şi de promovare în cadrul unei echipe tinere de profesionişti;
-program de lucru flexibil;

DESCRIEREA FIRMEI

Dezvoltare softwere