Front-End Developer

Tuio

Job expirat

RESPONSABILITATI

- input in procesul de design al interfetelor, alaturi de ui designer

- implementarea interfetelor web si mobile

CERINTE

Cerinte:

- sa ai cunostinte medii html / css

- sa fii stapan pe javascript. cunostintele in framework-ul backbone reprezinta un plus

- sa cunosti diverse motoare de templating (ex mustache, hogan, handlebars)

- sa fi lucrat intr-un sistem de versionare (git)

- sa te intereseze aplicatiile single page si api-ul facebook
cunostinte in python reprezinta un plus

BENEFICII OFERITE

- Printre beneficiile de care ne bucuram se numara atmosfera destinsa, un program de lucru tolerant si motivatie financiara competitiva. Interesat sa te alaturi echipei? Asteptam cv-ul tau.

Salut! Noi suntem Tuio, o agentie tanara cu spirit de startup si un portofoliu plin cu proiecte cool. Activam predominant in zona social media si mobile. Ne extindem, si te vrem in echipa!