Front Desk Officer

IHB LANGUAGE TRAINING CENTER SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Participa activ la procesul de comunicare interna si externa a companiei
Întimpinǎ clientii si ofera informatiile corespunzatoare
Pregateste intalnirile de lucru dintre reprezentantii companiei si clienti (pregateste locul intalnirii, asigurand indeplinirea tuturor conditiile necesare, conform indicatiilor oferite)
Asigura servicii specifice, de secretariat si receptie, primeste si transmite informatii (raspunde la telefon si ofera informatii si/sau redirectioneaza apelurile catre persoanele indicate, foloseste fax-ul, e-mail-ul, redacteaza si trimite corespondenta scrisa)
Realizeaza inregistrari si rapoarte curente de receptie

CERINTE

Studii superioare
Foarte bune abilitati de comunicare verbala si non-verbala
Foarte bune cunostinte de limba engleza
Abilitati organizatorice, initiativa, proactivitate
Responsabilitate, profesionalism
Experienta anterioara, cunoasterea procedurilor de lucru specifice postului, prezinta avantaj
Flexibilitate si adaptabilitate

MUST HAVE:
Profesionalism
Initiativa personala si implicare
Atitudine pozitiva, constructiva

MUST BE:
Organizat
Responsabil
Comunicativ

BENEFICII OFERITE

Lucru intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa tanara si entuziasta
Posibilitati de dezvoltare profesionala
Beneficii financiare corelate cu responsabilitatile postului si performantele profesionale individuale pe post

INTERNATIONAL HOUSE este una din cele mai prestigioase institutii educationale din Marea Britanie , cu sediul la Londra , creatoarea standardelor de predare a limbii engleze la nivel mondial.
INTERNATIONAL HOUSE este in acelasi timp liderul cursurilor de engleza pentru afaceri din Romania

Web: www.ih.ro , www.ihworld.com

DE CE RECRUTAM ???
INTERNATIONAL HOUSE se extinde continuu.
INTERNATIONAL HOUSE investeste permanent in capitalul de resurse umane.

Proiectele in curs de desfasurare si cele viitoare vor oferi angajatilor oportunitatea de a avea acces la dezvoltare profesionala continua si de a face parte dintr-o companie de TOP care deserveste la randul ei companii de TOP din toate sectoarele de activitate.