frigotehnist

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Instaleaza, repara si executa operatii de intretinere, reparatie, montaj si punere in functiune a instalatiilor
de aer conditionat, ventilatie, refrigerare si incalzire, cat si instalatiilor sanitare;
-Verifica buna functionare a acestor tipuri de echipamente precum si a altor echipamente aflate in
legatura cu acestea, in conformitate cu instructiunile specificate de producator ;
-Efectueaza intretinerea si repararea sistemelor pneumatice, mecanice sau electrice ale echipamentelor de
aer conditionat, ventilatie, refrigerare si incalzire, controland sistemele si izoland defectiunile aparute ;
-Executa operatiuni de intretinere cum ar fi : completarea cu agent frigorific a instalatiilor, ungerea
sistemelor cu lubrifiere, reglarea si inlocuirea unor piese si componente ale instalatiilor,etc.;
-Analizeaza schitele sau schemele instalatiilor, specificatiile producatorului pentru a putea interpreta
informatiile privind depanarea si performantele instalatiilor ;
-Analizeaza functionarea instalatiilor specifice pe baza schemelor si specificatiilor tehnice;
-Intocmeste rapoartele asupra lucrarilor efectuate pe teren;
-Executa lucrari specifice confectiilor mecanice;

CERINTE

-Cunostinte minime si experienta in tehnici si practici utilizate in intretinerea, repararea si instalarea
echipamentelor de aer conditionat, refrigerare, ventilatie si incalzire, cat si a instalatiilor sanitare;
-Cunostinte minime electrotehnice;
-Cunostinte generale si indemanare in folosirea uneltelor si echipamentelor specifice;
-Experienta in inspectarea, constatarea defectiunilor la echipamente de aer conditionat, refrigerare,
ventilatie sau incalzire; verificarea, repararea, demontarea, montarea si punerea in functiune a acestor
echipamente;
-Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
-Flexibilitate si disponibilitate pentru deplasari in tara;
-Cunostinte minime de limba engleza/franceza/germana;
-Capacitatea de a lucra la inaltime, de a manipula echipamente si unelte in conditii atmosferice vitrege ;
-Disponibilitate de lucru la solicitarea in cazuri de urgenta;

BENEFICII OFERITE

telefon si masina ptr. deplasare in timpul de lucru