Franta - Noi familii Au Pair disponibile

Kriss Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

Familii din Franta gazduiesc tinere din Romania pentru a ajuta la supravegherea, insotirea la gradinita si scoala, activitati cu copiii timp de 5-6 ore pe zi, maxim 30 ore/saptamana in cadrul programului Au Pair.

Programul se adreseaza tinerelor doritoare sa cunoasca civilizatia si cultura Frantei si sa-si perfectioneze cunostintele de limba franceza.

Una dintre destinatiile frecvente este Parisul, dar si alte zone si orase minunate va asteapta: Nantes, Auxerre, Caen, Saint-Malo, Dinard, Rennes, Angers, Vannes.

Informatii detaliate www.ejoburi.ro
Inscriere online http://www.ejoburi.ro/inscriere.php
Telefon 0332425741, 0748563746
Email kriss.consult@ejoburi.ro

Les familles Disponibles :
Luthringer – 2 enfants 11 ans et 7 ans – banlieue parisienne
Hug de Larauze – 2 enfants 6 ans et 4 ans – Nantes centre (une très grande ville)
Gardère – 2 enfants 11 ans et 9 ans – Paris centre
Eloire – 3 enfants 6 ans, 3 ans et 3 ans – Rennes
Delorme – 2 enfants 11 ans et 9 ans – Paris centre
Netzer – 1 enfant 5 ans – banlieue parisienne
Philippot – 2 enfants 10 ans et 6 ans – Proche Angers (grande ville)
Hebert – 1 enfant 5 ans - Proche Banlieue Paris
Lanniaux – 4 enfants 10 ans, 7 ans et jumeaux 4 ans – Proche Mer (Vannes)
De Lussac – 5 enfants 13 ans, 11 ans, 10 ans, 9 ans ; 6 ans – ch?teau en proche Paris
Meloul – 2 enfants 8 ans et 7 ans – Proche Banlieue Paris
Fery – 2 enfants 8 ans et 2 ans - Proche Banlieue Paris
Negbaur – 2 enfants 16 ans et 12 ans – Paris centre
Vernay – 2 enfants 7 ans et 5 ans – Nantes
Dequaire – 2 enfants 6 ans et 4 ans – campagne proche Mer
Trillat – 2 enfants 4 ans et 2 ans - Proche Banlieue Paris
Malassis – 2 enfants 13 ans et 9 ans - Proche Banlieue Paris
Halfon – 3 enfants 8 ans et jumeaux 5 ans - Proche Banlieue Paris

CERINTE

Absolvente de liceu cu bacalaureat, studente, absolvente de invatamant superior, varsta 18 la 29 ani; limba franceza, nivel mediu; experienta minima cu copiii.

BENEFICII OFERITE

Cazare si masa asigurate de familia gazda; salarizare; aprofundarea cunostintelor de franceza; cunoasterea valorilor culturii si civilizatiei occidentale; concediu pl¿tit, cursuri de limba franceza

Agentie specializata in Managementul resurselor umane, cu activitatea principala Selectia si plasarea fortei de munca. Promoveaza programe culturale pentru tineri in tarile Uniunii Europene, avand parteneriate cu agentii prestigiose din strainatate. Sprijina accesul pe piata europeana a fortei de munca, oferind servicii la cele mai inalte standarde.

Tel. 0332425741/ 0748563746