Formator Robotica, Electronica si Programare

Academia inventeaza.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

Întocmește și gestionează curricula cursului și documentele legate de cursul pe care îl livrează;
Realizează materiale de studiu suplimentare (exerciții, studii de caz) și le adaptează nivelului cursanților;
Realizează și comunică în timp util necesarul de materiale;
Ține evidența și prezența participanților la curs;
Oferă feedback cu privire la performanța participanților;
Gestionează relația cu participanții, părinții cursanților și Manager-ul de Proiect;
Pregătește participanții pentru participarea la competiții;
Înainte de fiecare sesiune, pregătește sala și se asigură că are la dispoziție toate materialele necesare pentru buna desfășurare a cursului;
Livrează cursul de Robotică, Electronică și Programare pentru Copii și Adolescenți;
Se asigură de buna desfășurare a cursului de Robotică, Electronică și Programare pentru Copii și Adolescenți;
Participă la evenimentele organizate de Academia inventeaza.ro sau la cele la care organizația este invitată;
Participă la întâlnirile interne de status update.

CERINTE

Studii de specialitate în domeniul electronicii (de bază atât teoretice cât și practice) și mecanicii.
Cunoștințe de robotică și/sau programare, preferabil C++;
Experiență în lucrul cu platforma de dezvoltare Arduino;
Experiență de cel puțin un an în predarea cursurilor într-un centru de pregătire;
Capacitatea de a susține un curs interactiv;
Aptitudini pedagogice;
Răbdare, pasiune pentru activitatea de mentorat;
Persoană motivată, organizată, implicată, punctuală - metode moderne/atractive de predare;
Capacitatea de a preda pe "limba copiilor";
Abilități foarte bune de comunicare, prezentare și evaluare;
Disponibilitate 20 ore săptămânal;
Avantaje: diplomă de formator sau modul psihopedagogic.

BENEFICII OFERITE

Program flexibil;
Formare la locul de muncă și mentorat;
Remunerație motivantă (compusă din salariu fix plus bonusuri în funcție de performanțe);
Mediu de lucru plăcut alături de o echipă de profesioniști.