FORMATOR /RECRUTOR

MERIDIAN

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizeaza recrutarea si selectia de personal pentru posturile disponibile, intocmeste si posteaza anunturi, selecteaza si programeaza candidatii, organizeaza si sustine interviuri;
Monitorizeaza piata fortei de munca si identifica solutii pentru atragerea celor mai potriviti candidati;
Asigura reprezentarea companiei la evenimente dedicate recrutarii de personal;
Creeaza si actualizeaza continuu baza de date a candidatilor;
Ofera asistenta in procesul de integrare a noilor angajati;
Contribuie la elaborarea instrumentelor de evaluare a performantei si la evaluarea periodica a performantelor angajatilor;
Participa la identificarea nevoilor de formare profesionala;
Concepe si adapteaza suporturile pedagogice, in vederea sustinerii formarilor pentru personalul din firma;
Gestioneaza documentatia aferenta desfasurarii activitatii de formare profesionala;
Realizeaza evaluari ale programelor de formare pe care le desfasoara, analizeaza rezultatele si propune solutii pentru imbunatatire.

CERINTE

Studii superioare finalizate;
Experienta de minim 1 an in domeniul formarii, recrutarii si selectiei de personal si in domeniul evaluarii performantelor;
Abilitati pedagogice in transmiterea cunostintelor;
Excelenta capacitate de comunicare si de animare a unui grup;
Capacitatea de a coordona si finaliza mai multe proiecte in paralel;
Initiativa, flexibilitate si capacitatea de adaptare la un mediu dinamic;
Creativitate, abilitati de planificare si prezentare, atentie la detalii;

Certificare de Formator constituie avantaj
Cunostinte de operare PC: MS Office (Excel, Word, PowerPoint), Internet

BENEFICII OFERITE

Oportunitati de dezvoltare profesionala;
Pachet salarial competitiv raportat la experienta si pregatire profesionala;

DESCRIEREA FIRMEI

Grup de firme avand obiect de activitate complex.