Formator curs competențe antreprenoriale

TES BUSINESS SOLUTINOS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Conceperea și planificarea programului cursurilor în funcţie de obiectivele propuse;
- Alegerea şi punerea în practică de metode pedagogice cele mai potrivite;
- Conceperea desfășurării activităților în cadrul trening-urilor în vederea dezvoltării abilităților și comportamentelor participanților;
- Întocmirea şi organizarea dosarelor de înscriere participanţi cursuri;
- Susține trening-uri pentru eficientizarea abilităților manageriale: Antreprenoriat;
- Crearea unui cadru general de învăţare solid, cu respectarea standardelor ocupaţionale specifice fiecărei ocupaţii predate;
- Elaborarea și redactarea documentelor și rapoartelor cerute de management;
- Evaluarea pe parcurs a participanților (conceperea testelor de evaluare, distribuirea și corectarea acestora)

CERINTE

 Cerințe pentru exercitare:

- Studii economice sau juridice
- Experienţă practică în domeniu
- Diplomă de Formator cod COR 241205;
- Cunostinte de utilizare a calculatorului;
- Seriozitate;
- Perseverenţă;
- Flexibilitate și adaptabilitate
- Abilităţi de comunicare excelente, raportare si lucru in echipa;
- Planificare și organizare a operațiilor și activităților;
- Acordare și transmitere de informații;
- Acordare de consultanță și consiliere;
- Experienţă de minim 3 ani in domeniul formarii adultilor.

 Caracteristici de personalitate: Perseverență, orientare spre sarcină, putere de concentrare, interes pentru documente și soluționarea problemelor, spirit antreprenorial.

BENEFICII OFERITE

studii economice/juridice

Societatea noastra - membra a Corpului Expertilor Contabili si Contabililor Autorizati (CECCAR) si a Camerei Auditorilor Financiari (CAFR)-, va ofera o vasta gama de servicii* profesionale personalizate si, in acelasi timp, prietenoase, printre care se numara:

- Intocmirea si gestionarea proiectelor europene in vederea accesarii la fondurile nerambursabile, finantate de catre Uniunea Europeana (Framework Programme 2007 – 2013)
- Servicii complete de contabilitate si audit in conformitate cu Standardele Romanesti de Contabilitate sau Standardele Internationale de Raportare Finaciara (ISRF)
- Consultanta financiara si fiscala