Food Server/ Bartender/ Housekeeping / Food Concessions

Work&Adventure

Job expirat

RESPONSABILITATI

Jobul tau de vis inseamna sa lucrezi in turism, in locatii de renume din SUA?
Marco Island Hilton Beach Resort,Marco Island, Florida
Casa Marina& Reach resort Key West, Florida
Pink Shell Resort, Fort Myers, Florida
angajeaza personal din Romania pentru sezonul de iarna 2007-2008!

Daca vorbesti limba engleza la nivel conversational si ai abilitati/aptitudini necesare pentru a lucra in turism, aici gasesti jobul potrivit pentru tine. Tot ce iti ramane de facut este sa ne contactezi si sa te inscrii la preselectie.

CERINTE

- resedinta stabila in Romania;
- cunostinte de limba engleza cel putin la un nivel conversational;
- experienta anterioara pe pozitia pentru care aplicati nu este neaparat necesara, dar constituie un avantaj;
- angajat cu carte sau contract de munca in momentul aplicarii la viza (constituie un avantaj in obtinerea vizei).

BENEFICII OFERITE

Candidatii acceptati vor primi joburi in Departamentele Food & Beverage, Housekeeping si Food Concessions pentru contracte de aproximativ 8 luni incepand cu 1 octombrie 2007

WORK & ADVENTURE a luat fiinta in Decembrie 2006 prin fuziunea a doua agentii de schimb cultural:
* sc COLABORARE srl - Cluj Napoca, cu peste 7 ani de experienta in promovarea programelor Work & Travel USA, Camp USA si Work Experience UK, prima companie privata din Romania membra a prestigioaselor organizatii mondiale non profit FIYTO (Federation of International Youth Travel Organisations) si GWEA (Global Work Experience Association).
* sc WORK ABROAD srl - Brasov, de 3 ani specializata in recrutare pentru industria hoteliera din SUA in baza programelor J1 Training Visa si H2B Visa Program.