FINANCIAL CONTROLLER - IFN

NEFERTITI Human Capital Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este una dintre cele mai puternice si recunoscute companii ce activeaza in domeniul leasingului, cu o echipa performanta , retea de vanzari nationale si un portofoliu de 150 milioane euro. Infiintata in 1999, ca societate independenta, compania are in prezent un capital social de 11.4 milioane RON, 5 reprezentante in Bucuresti, Brasov, Cluj-Napoca, Constanta, Craiova acoperind toate zonele tarii.

Dezvoltarea sustinuta pe care compania a inregistrat-o in ultimii ani impune si majorarea numarului de membri ai echipei, a impus activarea unui nou post : FINANCIAL CONTROLLER

Atributii:
- Intocmeste la timp situatiile financiare lunare si trimestriale conforme cu politicile companiei si a normelor BNR;
- Participa la planificarea si realizarea auditului anual cu aditorul financiar extern;
- Analizeazasi participa activ la realizarea procesul anual de bugetare si executie bugetara
- Pregateste forecastul lunar si a analizele specifice;
- Intocmeste rapoarte manageriale, analize de risc, rapoarte ad-hoc si alte cerinte similare.

CERINTE

- Studii superioare economice ;
- Experienta in raportare pe IFRS;
- Preferabil 1-2 ani experienta similara;
- O buna intelegere a procesului financiar, a cash flow-ului, a modelarii riscurilor si controalelor etc.;
- Microsoft Office (cu precadere Excel si Access)
- Limba engleza - conversational
- abilitatea de lucru cu sisteme ERP constituie un avantaj

- spirit de echipa
- cu initiativa si convingator
- comunicativ
- ambitios, capabil de a-si asuma pozitii de conducere in viitor.
- persoana cu inalte valori etice, dornica de acumulare de cunostinte si dezvoltare
- abilitati analitice, gandire pozitiva, proactiva, orientare pe rezultate

BENEFICII OFERITE

- salariul net lunar: 2.500 - 4500 RON, in functie de experienta si cunostintele fiecarui candidat;

[b]Beneficii asociate postului: [\b]
- asigurare medicala;
- bonus de performanta conform politicii companiei (in urma evaluarilor anuale),
- bonus anual de business (in functie de eficienta companiei din anul respectiv).
- Inlesnirea participarii la programe de instruire si dezvoltare profesionala.

NEFERTITI Human Capital Consulting iti garanteaza deplina confidentialitate a datelor trimise, lucreaza alaturi de tine la alegerea/ schimbarea/ consolidarea carierei, iti prezinta in timp real toate oportunitatile ivite in portofoliul sau, iti prezinta fiecare job in parte, fara a ascunde nici un inconvenient legat de acesta.
Trimite-ne CV-ul tau si lasa consultantii nostri sa lucreze pentru tine. Alaturi de Nefertiti Human Capital Consulting nu pierzi nimic (nici macar timp - te invitam la interviu doar dupa ce iti prezentam telefonic job-ul si ne asiguram ca esti interesat de el) dar primesti consultanta unor specialisti fara a face alt efort decat sa te prezinti la un interviu.